Lol Kaç Gb – 2022

Lol indirmeden önce kaç gb olduğu sorusu sıklıkla merak edilir. Çünkü LoL adeta Riot Games tarafından oyun tutkunlarına hediye olan bir oyundur. Dünyanın en çok oynanan MMORPG türü oyunu olan LOL, günümüzde “e-spor” kavramının ortaya çıkışının da ana kaynağıdır. Her yaş grubundan oyun tutkunun büyük bir oynadığı bir oyun olarak, küresel ölçekte pek çok lig ve turnuvanın düzenlendiği bir oyun haline gelmiştir. 2009’da yayınlanmış olmasına rağmen LoL 2022 yılında da en çok oynanan oyunlardan birisi olarak öne çıkıyor. İlk yayınlanmasından bu zaman pek çok yenilik ve güncelleme alan Lol, oyuncularının ilgisini ayakta tutmayı başarıyor. Gelen yeni güncellemeler ile oynanış keyfini arttırırken, doğal olarak dosya boyutunu da arttırıyor. Bu nedenle yeni gelen güncellemelerle birlikte Lol kaç GB oldu sorusu çok merak ediliyor.

lol kaç gb

Lol Kaç GB Yer Kaplıyor?

League of Legends oyununu oynamayı sağlayacak arayüz programının bilgisayara indirilmesi için yalnızca 135 MB boyutunda bir dosya bulunuyor. Bu dosya bilgisayara indirildikten sonra Lol kurulumu sırasında çeşitli oyun dosyaları indirir. Bu nedenle de Lol oyununun dosya boyutu yani bilgisayarda kapladığı alan büyüklüğü bu aşamada ciddi oranda artmaktadır. Bu nedenle oynanış sırasında sorun yaşamamak ve sorunsuz bir şekilde Lol kurulumu gerçekleştirmek için öncelikle Lol oyununun kaç GB olduğunu 2022 yılında aldığı güncellemelerin sonucuna göre size net olarak aşağıda vereceğiz.

Bilgisayarına Lol indirmek isteyen tüm oyun tutkunlarının merak ettikleri Lol kaç GB yer kaplar sorusu yeni gelen güncellemeler ile doğal olarak artmıştır. 2022’de gelen son Lol güncellemesi ile birlikte bilgisayarda kapladığı yer 12 GB civarına ulaşmıştır. Yani Lol’ü bilgisayarda oynamak için bilgisayarda minimum 12 GB’lik bir alan bulunması gerekmektedir. Dolayısıyla Lol kaç GB indiriyor sorusu da özellikle kotalı/limitli internete sahip olan oyuncular için çok önemlidir. Ayrıca ne kadar süre içerisinde indirmeyi tamamlayacağını hesaplama açısından da çok önemlidir. Yukarıda da dediğimiz gibi son gelen güncellemeler ile birlikte Lol 12 GB boyutuna ulaştı. Bu nedenle sıfırdan kurulumda neredeyse 12 GB’lik bir dosya indirmesi yapmaktadır.

Ancak LoL önceden bilgisayarınızda yüklüyse, bu boyut daha fazla olmaktadır. Çünkü eski verilerin tümü silinmeden güncelleştirmeler yapılmakta ve bu nedenle bazı dosyalar fazlalık oluşturmaktadır. Yani yeni bir kullanıcı değilseniz ve bilgisayarınızda güncelleştirme yapacaksanız minimum 16 GB disk alanı olmalıdır.

2021 lol kaç gb

Oynanış sırasında kasma vb. durumlarla karşı karşıya kalmamak adına bu alanının 2 ila 3 katına kadar bir bilgisayar boş alanına sahip olunması gerekir. Bu şekilde Lol çok daha rahat ve çok daha sorunsuz bir şekilde oynanabilecektir.

2022 Lol Sistem Gereksinimleri

Lol dosya boyutu ve Lol güncelleme boyutları kadar ihtiyaç duyduğu diğer sistem gereksinimleri de çok önemlidir. 2022 Lol sistem gereksinimleri neler olduğu da bilinmelidir. İşletim sistemi, işlemci, RAM, ekran kartı ve tabii ki Direct X sürümü ile ilgili olarak da bilgi sahibi olunmalıdır. Lol sistem gereksinimleri için aşağıda hem minimum hem de maksimum sistem gereksinimleri bilgilerine yer verdik. Bu sistem gereksinimleri bilgileri üzerinden bilgisayarını kıyaslayabilir ve Lol oyununu bilgisayarınıza sorunsuz kurup, kuramayacağınızı ve oynayıp, oynayamayacağınızı öğrenebilirsiniz.

İşletim Sistemi : Windows 7 – 10 – macOS
Disk : 13 GB (Güncellemeler ve ekstra özelliklerle artmaktadır.)
Ekran Kartı : Ekran kartı olmadanda LoL oynayabilirsiniz, işlemcinin grafik kartı sayesinde bu mümkündür.

Lol Kaç Gb Ram ?

Bununda kesin bir zorunlulu yoktur ancak, minimum ram önerimiz aşağıdaki gibidir.
Ram : 3 GB

Yukarıda LoL oyuncuları için kaç gb alan kapladığına dair bir yazı ele aldık. Elimizden geldiğince tüm noktalara değinmeye çalıştık, aklınıza takılan sorular olursa yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

Lol Kaç Gb İnternet Yer ?

Oynadığınız oyuna bağlı olmakla birlikte 1 saatlik bir oyun ortalama 50-70 MB internet harcamaktadır.

Günde 1 saat LoL oynarsanız ayda : 1.5 GB – 2 GB internet yer.
Günde 3 saat LoL oynarsanız ayda : 4.5 GB – 6 GB internet yer.
Günde 6 saat LoL oynarsanız ayda : 9 GB – 12 GB internet yer.
Günde 12 saat LoL oynarsanız ayda : 18 GB – 24 GB internet yer.

Not : Bu değerler ortalama değerlerdir. İster VINN, ister mobil ağ, isterseniz ev interneti kullanın. Hepsi aynı ortalama aralıklarda internet harcayacaktır.

Hakkında: Mehmet Ali Şahin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir