2022 TYT Paragraf Soru Bankası Önerileri

Sınav sisteminde yapılan değişiklikle birlikte, Yüksek öğretim kurumları sınavı YKS olarak adlandırılıyor. Üç farklı oturumdan oluşan YKS’ de ilk oturum Temel Yeterlilik Testi kısaca TYT, ikinci oturum olan AYT yani Alan Yeterlilik Testi ve son oturum YDT Yabancı Dil Testi olarak gerçekleştiriliyor. Temel yeterlilik Testi yani TYT, eski sınav sisteminde yer alan YGS’ nin alternatifi durumunda. Bu sebeple YGS ile TYT hemen hemen aynı konuları içeren bir sınavdan oluşuyor. Ancak YGS ile TYT soruları farklı tarzda hazırlanmıştır. Format olarak da farklı şekilde hazırlanmış olan sorular nedeniyle, YGS için hazırlanmış yardımcı kitaplardan yeterli fayda sağlanamıyor.

paragraf soru bankası önerileri

Yeni sisteme göre hazırlanmış olan TYT hazırlık kitapları ve sizler için hazırladığımız paragraf kitap önerileri listemize göz atmalısınız. Çünkü önceki yıl birçok kişi bu kitaplarla en iyi puanları elde etti. YGS için hazırlanmış kitaplar, bu hazırlık süreci içerisinde konuları ayrıntılı olarak incelediği için işe yarasa da, yeni formatta ki soruları yanıtlama konusunda yetersiz kalıyor. TYT’ ye daha iyi hazırlanmak için, mutlaka bu sisteme göre hazırlanmış olan kitaplara başvurmanız gerektiğini tekrardan hatırlatarak paragraf soru bankası önerilerine geçelim.

Paragraf Soru Bankası Önerileri

Öncelikle burada üç ayrım yapacağız. Herkesin tahmin edebileceği gibi kolay, orta ve zor şeklinde bir ayrım olacak. Şunu söylemeliyiz ki, hangi seviyedeyseniz lütfen o kategoride bir kitap seçin. Çünkü orta veya zor bir kitaptan başlamak, moralini bozacaktır.

Kolay Seviye Paragraf Soru Bankası Önerileri

Paragraf Hız Soruları – Hız ve Renk Yayınları

paragraf hız soruları

Önceden herhangi bir paragraf kitabı ile tanışmadıysanız bu kitap, paragrafa alışabilmeniz için önemli bir avantaj sağlıyor. Uzun yıllardır paragraf denildiğinde ilk akla gelen yardımcı kitaptır. Elbette bizimde paragraf soru bankası öneri listemizde ilk sırada yer almaktadır. Kitabın başında bulunan mini testler, paragrafa alışmanız için eşsiz bir yardım sağlayacak. Ardından hız testlerine kolayca geçebileceksiniz. Aynı zamanda konu testlerine geçmeden hemen önce analitik örnekler işinizi hayli kolaylaştıracak türden hazırlanmış.

Paragrafik Soru Bankası ( Tonguç Akademi Yayınları
)

paragarafik soru bankası

Tonguç Akademi’yi internetten ders dinlemeye ilgisi olan herkes Youtube aracılığıyla biliyor. “Odaklanma gücünüzü arttıran paragraf denemeleri” olarak tanına kitap, tek seferde 40 civarı paragraf sorusu çözmek konusunda yaşadığınız sorunlara adeta bir ilaç niteliğindedir. Bu kitap sayesinde uzun paragraf sorularına alışmanız çok kolay olacak.

Orta Seviye Paragraf Soru Bankası Önerileri

Paragrafın Şifresi Metot Anlatımlı Soru Bankası

Hazırladığımız paragraf soru bankası öneri listesinde, önemli yeri bulunan bir kitaptır. Testlere başlamadan önce, paragrafın şifreleri ve çeşitli yöntemlerle bu alanda ciddi bilgi birikimi oluşturmanız sağlanıyor. Bu sayede soru türleri ve tipleri hakkında ayrıntılı bilgi sahibi oluyorsunuz. Kitabın bir diğer özelliği video çözümlü olmasıdır.

Paragrafın Ritmi ( Arı Yayıncılık )

paragarafın ritmi soru bankası önerileri

En iyi paragraf kitabı olarak tanımlanabilecek kadar değerli bir diğer yardımcı kitaptır. Hamza Kaya tarafından hazırlanmış olan kitapta, Youtube’ da bulunan Türkçe ile ilgili taktikler ve soru çözümleri videolarını çekerek verilen yardımcı bilgiler bulunuyor. Çeşitli paragraf stratejileri ve daha önce çıkmış sorular kitapta yer alıyor.

Zor Seviye Paragraf Soru Bankası Önerileri

Çöz Kazan Yayınları Paragraf Soru Bankası

çöz kazan yayınları soru bankası

Paragraf konusunda acemiyseniz, başlamanız gereken kitap bu değil. Ancak TYT paragraf soru bankası önerileri arasında mutlaka olması gereken kitaplardan biridir. Bu kitap, orta seviye için hazırlanmış kitapları bitirdikten sonra başvurulması gereken bir kaynaktır. Tüm kitap video çözümlü olacak şekilde kullanıcıya sunulmuş ve orta seviyenin bir tık üstü bir kitap diyebiliriz. Bu sebeple “zor seviye” öneriler listesinde yer almıştır. 

Karekök Yayınları Paragraf Soru Bankası

karekök paragraf soru bankası

Karakök yayınlarının kalitesini bilmeyen yoktur. Paragraf kitaplarıda gerçekten çok şahane. Bu sebeple paragrafa alışabilmenizde önemli katkılar sağlayacak yardımcı kitaplardan bir diğeridir. Bu sebeple öncelik vermeniz gereken kitaplar arasında yer alıyor.

Kronometre Paragraf Soru bankası ( Limit Yayınları )

kronometre paragraf soru bankası

Paragraf kitapları konusunda deneyimli kişiler için eşsiz bir kaynaktır. Ancak daha önce paragraf konusunda deneyimi olmayan kişilerin bu kitaptan kesinlikle başlamaması gerekiyor. Genel anlamda zor ve çok zor seviye olarak hazırlanmış bir kitaptır. Video çözümlü bir şekilde kullanıcıya sunulan kitaplardandır.

Bu alandaki en önemli kitaplar arasında yaptığımız derlemeler, paragraf test kitabı ve soru bankası seçimlerinizde sizlere rehberlik edebilme amacındadır. TYT’ nin yeni soru formatına alışabilmek ve sınav süresini en verimli şekilde kullanabilmek için, bu tür kaynaklar son derece etkili yardımcılar oluyor. Aynı zamanda konuların daha iyi kavranmasında da başvurulacak en iyi yöntemlerden biridir. Bu kitaplardan çok daha fazlasını çözmelisiniz. Çünkü paragraf konusunda önemli olan şey, sınav süresinin en verimli şekilde kullanılmasıdır. Bu sebeple bu tür soru bankası ve test kitaplarının paha biçilmez değerde katkılar sunacaktır.

Paragraf Kitap Önerileri

Yukarıdaki tüm liste, özenle hazırlanmıştır. Bu kitaplar sınava girmeden önce çözmeniz gereken en önemli kitaplar olmasının yanında, birçok rakibinizin çözdüğü kitaplarda diyebiliriz.
Paragraf kitap önerileri listemizi zamanla daha da detaylandıracağız.
Takipte kalınız.

Ayrıca paragrafta karşınıza çıkabilecek bazı kavramlar vardır. Bunları iyi bilmeniz gerekir. Örneğin, paragrafta saptama ne demek bu yazımı okuyarak detaylıca öğrenebilirsiniz.

Hakkında: Mehmet Ali Şahin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir