Simflat Nedir? Simflat – 40 mg 80 mg Ne İşe Yarar ?

Simflat tablet 30 mg, 40 mg ve 80 mg olarak kullanıcıya sunulan farmakolojik bir ilaçtır. Sindirim sistemimizde yer alan düz kasları hedefleyen olumlu etkileri, kasılmalar ya da spazmların engellenmesi ve giderilmesini sağlıyor. Gaz oluşumu engelleyerek düzenlemesi, mide bulantısı, karında şişkinlik, karında ağrı, baskı, gerginlik, kabızlık durumu, ishal veya acil tuvalete çıkma ihtiyacı gibi belirtiler oluşturan irritabl bağırsak sendromu tedavisinde başvurulan bir ilaçtır. Bunların yanı sıra gaza paralel oluşan ağrıların giderilmesi, şişkinlik sorunları, hareket bozukluğu nedeniyle oluşan sindirim sorunlarında da rahatlatıcı ya da tedavi edici ilaç olarak kullanılır. Sindirim sistemiyle ilgili yaşanan tüm şikayetlerin giderilmesi konusunda etkileri bulunan ilaç, bu sebeple sıklıkla adından söz edilen bir ilaç oluyor. Bu durum sindirim sorunları yaşayan kişilerin Simflat nedir ? şeklinde bir soruyla sıklıkla bu ilaçla ilgili bilgi almak istemeleri söz konusu oluyor.

simflat nedir

Simflatı Herkes Kullanabilir Mi?

Sindirim sorunları yaşayan kişilerin bir uzmana başvurmak yerine bazen bir eczaneye bazen de çevrelerine ya da internete başvurmaları sıklıkla yaşanan bir durumdur. Böyle bir davranışta Simflat, sindirim sorunlarına karşı en sık tavsiye edilen ilaç olarak karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte her ne kadar çevreden duyulsa da internette Simflat ne ilacı? sorusunu sormak ve hakkında detaylı bilgi almak da hasta açısından önem taşımaktadır. Ancak şunu söylemeliyiz ki orta ve ileri seviye bağırsak ve sindirim sorunlarına karşı bazen rahatlatma ve bazen de tedavi amaçlı kullanılan bu ilacı, mutlaka bir uzman hekim kontrolünde kullanmanız gereklidir. Çünkü ilacın etken maddesine karşı hassasiyete sahip birçok kişi bulunduğu gibi, rahatsızlığınızın kronik ve ileri derecede olması ve bu ilacın ters etkiler oluşturması olasılığı da bulunuyor. Bunun yanında başka bazı ilaçlar ve maddeler ile de birlikte kullanılması kesinlikle sakıncalıdır. Simflat 40 mg en sık kullanılan türü olsa da, hastalığın gidişatı ve ihtiyacına göre, uzman tarafından Simflat 80 mg’ da tercih edilebiliyor. Miligram düzeyinin artışı, etken maddesi olan Otilonyüm bromür ve Simetikon’ un oranı olarak algılanmalıdır.

Zayıflamak İçin Simflat Kullanılır Mı?

Simflat tablet özellikle kabızlık sorunları ve sindirim sisteminin düzenlenmesinde önemli bir etki oluşturur. Bu sebeple bazı kişiler, zayıflama amacıyla bu ilacın etkilerinden faydalanıyor. Üstelik herhangi bir rahatsızlık veya sindirim sorunu yokken ilaç kullanılıyor. Bu durum kesinlikle sakıncalıdır. Mutlaka bir uzmana danışarak bu amaçla veya diğer sorunlarla ilgili kullanıp, kullanamayacağına yönelik bilgi almalısınız.

Düz karın kaslarında ilacın oluşturduğu etkiler, sindirim sisteminizin bu yeni duruma alışması ve tembelliğine sebep olabilir.

Simflat Neye İyi Gelir?

Sorusunu sormak ve hakkında ayrıntılı araştırma yapmak önemlidir. Gereksiz kullanımı sonucunda oluşturabileceği çeşitli kronik sindirim sorunları bulunuyor. İlaca erişim reçeteli olduğu gibi, herhangi bir eczaneden doğrudan alınabilecek şekilde olabiliyor. Simflat kullanıcı yorumları incelendiğinde, ilacın kullanımının hemen sonrasında çeşitli etkilerin ortaya çıktığı rahatlıkla görülebilir. Bu etkiler genelde rahatlama ve özellikle kabızlık şikayetleri için hızlı bir şekilde tuvalete çıkma olarak görülebilir. Sindirim sisteminin düzenlenmesinde aktif bir rol oynayan bir ilaçtır. Bununla birlikte bu konuda çeşitli sorunları olan ve hatta kronik rahatsızlıkları bulunan kişiler için, doktor tarafından önerildiğinde kullanılır. Bunun aksi ve bilinçsiz şekilde kullanımı, zaman içerisinde çeşitli kronik sorunların ortaya çıkmasına sebep olabilir. İlacın etken maddesine karşı hassasiyete sahip kişilerin, ilacı mutlaka doktor kontrolünde ve önerisinde kullanması gereklidir. Çocuklarda kullanılmayan Simflat, aynı zamanda hamileler için de tavsiye edilmez. Çok gerekli olması halinde uzmanınızın önerisi doğrultusunda kullanabilirsiniz. Özellikle herhangi bir rahatsızlığı yokken, sadece zayıflama amacıyla bu ilacın kullanılması son derece zararlıdır.

Simflat 40 Mg

simflat 40 mg 80 mg

Bu soruyu oldukça sık sordukları için ziyaretçilerimize açıklamak istiyoruz. Simflat 40 Mg şuan ki fiyatı 31.10 TL’dir. Simflat 40 Mg sadece bir ölçüsüdür.
Normal reçete ile satılır.

Etken maddesi : otilonyum bromür + simetikon 40 mg/tablet

Simflat 80 Mg

Simflat 80 Mg şuan ki fiyatı 31.10 TL’dir.
Normal reçete ile satılır.

Etken maddesi : otilonyum bromür + simetikon 80 mg/tablet

Yukarıda da dediğimiz gibi ilacın ölçüsü rahatsızlığa göre hekim tarafından belirlenir. Bu sebeple bu veya diğer ölçüleri kesinlikle ve kesinlikle hekim kontrolünde bilinçli olarak kullanmalısınız.


Simflat hakkında yazdığımız bu makale, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. İlacı doktor kontrolü dışında kullanmayınız.

Hakkında: Mehmet Ali Şahin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir